Jäta menüü vahele
Kaitsevägi

Projekt

Kaitsevägi

Kaitseväe kodulehe uuenduse käigus rakendasime esimesena uut Eesti valitsusasutuste disainisüsteemi.

Kaitsevägi vajas oma kodulehele uuendust, mis muudaks veebi kasutajasõbralikumaks, näeks kaasaegsem välja ja oleks lihtsamini hallatav.

Leidsime koos tellijaga, et pikkade tekstide asemel peaks külalistele pakkuma sisu, mis on visuaalselt rikkalik ja kergestiloetav. Veebi eri osade vahel tuli luua ka rohkem sidusust.

Tegime sisuanalüüsi, misjärel ajakohastasime sisustruktuuri ja infoarhitektuuri. Disainisime ja arendasime stiilijuhendi alusel WordPressil jooksva veebi. Sisestasime ja toimetasime ka sisu ja panime veebi kokku, et tellija ei saaks lihtsalt tühja kujundusmalli, vaid juba toimiva ja sisuka veebi.

Tulemuseks on kaasaegne koduleht, mis kõnetab noori ja militaarhuvilisi, ajakirjanikke, poliitikakujundajaid ja koostööpartnereid nii kodu- kui välismaal. Kodulehe haldus võtab nüüd vähem kallist tööaega ja töötab usaldusväärselt.

Avavaade

Disainisüsteem ja WordPressi arendus

Projekti ajal valmis Velveti disainistuudios valitsusasutuste disainisüsteemi esialgne uuendusversioon, nii et saime seda esimesena rakendama hakata. Lähtudes eelnenud tööst sisuga ja uuest disainisüsteemist kavandasime kodulehe olulisemad vaated.

Uueks sisuhalduseks sai senise aegunud ForteCMS-i asemel lihtsam ja haldajatele hoomatavam WordPress. Lõime andmebaasi selliselt, et seotud kontakte, uudiseid jm sisuosi saab dünaamiliselt kombineerida just seal, kus vaja. Lisaks back-end’i loomisele tuli siin-seal kohendada ka Velveti loodud esialgset front-end koodi. Oluline oli ka ligipääsetavuse tagamine ja koodi sujuvaks optimeerimine.

Lõpuks importisime sisu. Toimetasime tekstid ja lisasime pildimaterjali, mis pärineb Kaitseväe põhjatust fotogaleriist.

Üksuse avavaade
Sisuleht
Seotud info
Kontaktid

Hea kogemus suure projektiga

Tegemist oli suure ja keerulise projektiga, mille käigus tegime head koostööd mitme osapoolega: lisaks tellijale osalesid aktiivselt ka disainisüsteemi loonud Velvet ja veebimajutuse pakkuja Zone.

Loe lähemalt projekti käigus tehtud töödest meie blogiartiklis: