Jäta menüü vahele
Vaktsineeri.ee

Projekt

Vaktsineeri.ee

Riigi teabeveeb koondab kogu ametliku info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis.

COVID-19 vaktsineerimiskampaania vajas veebilehte, mis toetaks asjakohase informatsiooni edastamist ja kättesaamist. Oluline on anda infot nii nendele, kes on vaktsineerima minemas, neile kes tunnevad huvi, millal nemad peaksid vaktsineerima minema ning kuidas vaktsineerimine Eestis üldiselt on korraldatud, kui ka neile, kes tunnevad huvi COVID-19 vaktsiinide vastu täpsemalt. Lisaks on oluline koht uudistel ja blogil, et kogu COVID-19 vaktsineerimist kajastav uudisvoog oleks kättesaadav ühest kohast.

Otsustasime veebilehe aluseks võtta valitsusportaali raamistiku, millega on meil Kaitseväe projektist ulatuslik kogemus. Põhjalik raamistik võimaldab väga hästi mahukat informatsiooni struktureerida ja loogiliselt edastada. Kuna selle projekti puhul on aga tegemist rohkem kampaania lehe kui valitsusasutuse veebiga, vajas raamistik mõningaid kohandusi, et soovitud informatsiooni lihtsalt leitavaks teha. Veebilehe plokke sai ümber tõstetud, elemente modifitseeritud ning kujundust kampaania visuaalse identiteediga ühtlustatud. Eraldi tuli juurde luua COVID-19 vaktsineerimise statistika kuvamise graafik, mille sisendiks on Digiloo avaandmed. Valitsusportaali raamistikust läks kasutusse veel ka ajajoone kuvamise funktsionaalsus, et tuua visuaalselt esile erinevad verstapostid vaktsineerimise protsessis.

Vaktsineerimiskampaania kommunikatsioonitiimi pühendumine, operatiivsus ja põhjalikkus tagas sujuva koostöö ning tulemuseks on soliidne veebileht, millest leiab ajakohast informatsiooni nii kodanik, tervishoiutöötaja kui ka ajakirjandus.

Vaktsineeri.ee esileht