Jäta menüü vahele

Projekt

Dostojevski ekraanil

Haridusveeb koondab materjale Dostojevski kohta ja õpetab läbi mängu.

Oleme Tartu ülikooli transmeedia uurimisrühma õpiplatvormile Haridus ekraanil loonud mitmeid hariduslikke ja mängulisi veebikeskkondi. Seekord oli teemaks kirjandusklassik Dostojevski – tema elu, looming, omaaegne Peterburi ning loomingu mõju ja tõlgendused hilisemas kultuuris.

Õpikeskkond on mõeldud eelkõige gümnasistidele. Sisuks on teoseid selgitavad artiklid, interaktiivne “Kuritöö ja karistuse” Peterburi kaart, meediaarhiiv linkidega filmidele, teatrilavastustele, arvustustele, raamatutele, koomiksitele. Teoreetilisemat osa kinnistatakse ülesannete ja mängudega.

Visuaalne üldmulje järgib Dostojevski teostest tuttavat maailma. Vaesust ja inimhingede tumedaid soppe, Peterburi tolmuseid uberikke ja sügishämarust lõhestavad kirgastavad valgustushetked. Et Dostojevski ammutas ainest ajakirjanduse krimikroonikatest ja romaan “Kuritöö ja karistus” ilmus algselt ajalehes järjejutuna, on kasutatud 19. sajandi ajalehtede eklektilist ja monokroomset stilistikat, sh eraldavaid jooni, reklaamide raame, eri fontide kooskasutamist jms. Sinna vahele kirjanduslikke elemente – paberitekstuuri, tindiplekke, ilukirja. Kokkuvõttes keskkond, mis aitab Dostojevski maailma sisse elada.

Veebi esilehe vaade
Projekti meeskond

Silver Sikk (UX/UI), Marili Uuetoa (arendus), Helari Palmiste (lähteülesanne, pj), Richard Aljaste (testimine), Kristel Orusalu (pj)