Jäta menüü vahele

Projekt

Vaimo

Globaalse haardega digikaubanduseksperdi koduleht sai optimeeritud ja värskendatud.

Vaimo on hinnatud ja pika ajalooga ekspert digitaalse kaubanduse ja kliendikogemuse alal, kel kontoreid üle maailma. Pakutakse globaalsetele suurettevõtetele täisteenust, sh konsultatsiooni, analüüsi, disaini, arendust ja muud mis jääb sinna vahele ja ümber.

Vaimo enda kodulehe eelmine versioon oli mõne aasta jooksul pisut kontrollimatuks paisunud ja majasiseselt oli plaanis sisu uuendus. Meid kutsuti tegema disaini ja arenduse uuendust, mille raames:

Vaimo veeb on WordPressi peal ja selle sisuhaldus põhines pluginal, mis võimaldas disaini ja sisu vabalt laiendada ja kohendada. Paindlikkuse tulemuseks oli paraku vohama läinud kood, mis oli täis konflikte, duplikaate ja stiililisi erinevusi.

Meie põhiline tegevus oligi seetõttu disaini ja koodi korrastamine ja optimeerimine. Tõele au andes oleks lihtsam olnud alustada puhtalt lehelt ja kasutada WordPressi sisseehitatud Gutenbergi redigeerijat, aga tellija otsustas siiski liikuda rahulikult ja senist koodibaasi puhastada. Kokkuvõttes kahanes koodibaas tunduvalt, veebileht muutus kiiremaks ja ka lihtsamini hallatavaks.

Disaini osas jäi stiil ja layout samaks, põhiliselt tuli lihtsalt elemente ühtlustada ja kohendada vastavalt uuendatud CVIle ja ligipääsetavuse nõuetele. Ka üldist kasutajakogemust tuli testida ja parandada, kus vaja. Selleks tegime veebikasutuse analüüsi Google Analyticsi põhjal ja viisime väikese testgrupiga läbi modereeritud kvalitatiivuuringu. Tulid välja mitmed kitsaskohad näiteks visuaalses disainis ja navigatsioonis, mis said kenasti parandatud.

Projekt oli mahukas ja pärast esimest suurt sammu jätkame tellija vajadustele vastava turundus- ja kommunikatsioonivahendi tööriistakasti arendamisega agiilselt. Samuti tagame meie hooldus- ja kasutajatoe teenuse abil tellija veebilehe ajakohasuse ning seotud jooksvate vajaduste operatiivse lahendamise.

vaimo.com esilehe vaade
Projekti meeskond

Silver Sikk (UX/UI), Mattias Valk (arendus), Helari Palmiste (testimine), Kristel Orusalu (pj)