Jäta menüü vahele
Eva Elise Olli ja Ralf Sannikovi näitused Redwalli kontorigaleriis

Kontorigalerii

Eva Elise Olli ja Ralf Sannikovi näitused

Galeriide öö raames avame 6. veebruaril 2021 kell 18 Eva Elise Olli ja Ralf Sannikovi maalinäitused.

Silver Sikk

25.01.2021

Redwalli kontorigalerii on tegutsenud juba pea viis aastat ja toimunud on 9 näitust koos avamispidudega. Laiendame haaret ja avame Aparaaditehase Galeriide öö raames lausa kaks näitust! Vaadata on Tartus tegutseva kahe noore kunstniku looming.

Eva Elise Olli näitus „Ioni selfie“

Eva Elise Oll "Valemõte"

Redwalli kontoris saab järgneval hooajal näha Eva Elise Olli näitust „Ioni selfie“. Oll on Tartus maali ja hetkel kunstiajalugu tudeeriv kunstnik, keda huvitab loomingus loovuse ja hullumeelsuse pingeväli. Näeme art brut’i lopsakat robustsust ning saksa ekspressionismi eksistentsialismi ja absurditaju. Väljakujunenud käekirjaga kunstnik räägib oma näitusest:

“Ion on samanimelise Platoni legendaarse teksti kangelane, mis tegeleb loovuse algupära ja püha hullumeelsusega. Ion on rapsoodina talendikas, kuid inimesena naiivne ja ekstsentriline. Ionit võib pidada omamoodi kunstniku allegooriaks. Olen alati mõelnud, et kunsti ei saa kunstnikust lahtuda, kunstiteos kõneleb rohkemal või vähemal määral kunstniku loomusest. Kunst on oma olemuselt edev, isegi kui kunstnik kui isiksus seda ei ole (juba etümoloogiliselt: näitus, exhibition). See edevuse ja mitte-edevuse paradoksaalne koosolemine mõjub dissoneeruvalt – ilmselt sellepärast natuke napakas olengi. Mu maalid kõnelevad sellest, mis toimub minu psüühikas, millele ma mõtlen ja mille üle ma naeran (ja enamasti ma naeran). Ja selle analoogiks on ekshibitsionistlik selfie, reflektsiooni retseptsioon.”

Evast ja tema loomingust lähemalt

Ralf Sannikovi „Oktavian“

Loomingulisus on teema ka muidu fotograafiaga tegeleva Sannikovi jaoks. Ekspressiivset ja hoogsat maalistiili kasutab ta oma loomingulisema minaga tutvumiseks. Aparaaditehase koridoris avatava näituse kohta kirjutab ta:

“Näituse teemaks on inimene. Mitte kindel eksisteeriv inimene, vaid lihtsalt üks üldine, kes esindab meid kõiki. Igal teosel on oma emotsioon – oma nägu. Kuna inimesed enamasti ei mõista iseennast tõeliselt, siis on raske ka tundeid nõnda piiratud vormis, nagu seda on kõne või kiri, väljendada. Lõuendil on see aga märkimisväärselt kergem ja seda ma olengi teinud. Tugevad kraaped, rasked emotsioonid, kätega värvimine, maalinoa või pahtlilabidaga hämaras toas valmis pildi “hävitamine – ma ei ole end piiranud, see kõik olen lihtsalt mina.”

Näitusest lähemalt kunstniku veebilehel

Ralf Sannikov

Kuhu tulla?

Näitused avame 6. veebruaril kell 18.00. Galeriide öö raames toimuvad kl 19 ja 21 tuurid galeriist Stella Mõttuse läbiviimisel, nende käigus läbitakse ka Eva ja Ralfi näitused. Redwalli kontor asub Aparaaditehase Kastani tn poolses osas II korrusel. Vt sissepääsu Google’i kaardil.

Üritus Facebookis

Näitus jääb kõigile avatuks kogu kevadhooajaks.