Jäta menüü vahele
Riin Liivamägi näitus Redwalli kontoris

Kontorigalerii

Riin Liivamägi näitus Redwalli kontoris

Tartus tegutsev Riin Liivamägi avab lapsepõlve teemalise personaalnäituse "Elu roosade prillidega". Ühtlasi tähistame ka Redwalli 7. sünnipäeva, esineb Mr. Garfield oma ulmeliste retrobiitidega!

Silver Sikk

03.02.2019

Näituse avamine ja Redwalli retro-romantiline sünnipäev algab 15. veebruaril kell 18 Redwalli kontoris Aparaaditehase Kastani tn poolses osas II korrusel. Vt sissepääsu Google’i kaardil.

Riin Liivamägi lapsepõlve teemalised digimaalid

Näitusel saab vaadata pisikesi digimaale, mille aines viib meid kunstniku alateadvuse rännakutesse lapsepõlvemaal. Väikestele müstikast ja muinasjuttudest segatud miniteostele on vastukaaluks suuremas formaadis akrüülmaalid, kus tegelasteks on neli erinevat naise arhetüüpi. Kõik teosed on loodud erksates värvitoonides ja justkui vaadates elu läbi roosade prillide.

Riin Liivamägi on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala ja jätkas õpinguid Tartu ülikooli kunstiõpetaja magistratuuris. Praegu töötab ta Tartu Kunstimuuseumis ja juhendab lapsi Tartu Lastekunstikoolis. Viimased viis aastat on ta klassikalist maali miksinud digitaalse kunstiga. Maalikunstniku taust aitab Riinul tunnetada ka tahvelarvuti-ekraanil värvide peeneid nüansse ja graafilisi jooni just nagu pintsli ja värvidega lõuendil.

Näitus jääb kõigile avatuks kogu kevadhooajaks.

Mr. Garfieldi retroulme

Mr. Garfield

Näituseavamisel astub publiku ette süntpoppar Mr. Garfield. Seos näituse lapsepõlve-teemaga on täiesti olemas, sest ka Mr. Garfield tegeleb oma lapsepõlvemälestustega. Teda kummitavad küll rohkem 80ndate popkultuurist teadvusse ladestunud superkangelaste lihtsad rõõmud ja unistus neoontuledes tulevikust. Meeleolude skaala ulatub servast serva: on ülipositiivseid corporate-tune’e, on süngemat tumeilu ja ulme-noire’i à la Blade Runner.

Riin Liivamägi Instagramis
Mr. Garfield SoundCloudis
Mr. Garfield Bandcampis