Jäta menüü vahele
Näitus "Tänapäeva Soome plakat" Redwalli kontoris

Kontorigalerii

Näitus “Tänapäeva Soome plakat” Redwalli kontoris

Koostöös Soome Instituudiga avame 28. veebruaril kell 17 Redwalli kontorigaleriis näituse "Tänapäeva Soome plakat".

Silver Sikk

05.02.2020

Näitusel saab mitmekülgse ülevaate kaasaegsest Soome kultuuri- ja sotsiaalplakatist. On nii noori värskeid autoreid, kui ka Soome plakatikoolkonna kunagi rahvusvaheliselt tuntuks teinud meistrid Tapani Aartomaa, Erik Bruun, Jukka Veistola ja Kyösti Varis. Tööd on mõnusalt suured ja head, nii et on, mida vaadata.

Näituse vaade

Näituse kuraator on Eesti graafilise disaini valdkonna üks eestvedajaid ja organisaatoreid Marko Kekišev. Ekspositsioonis on algselt 88 plakatit 31 autorilt, ent Redwalli kontorigaleriisse kõik tööd paraku ei mahu. Plakatite autorid on Erik Bruun, Tapani Aartomaa, Jukka Veistola, Santtu Mustonen, Pekka Piippo, Pekka Loiri, Patrik Typpo, Matti Kunttu, Marion Robinson, Linda Linko, Laura Suuronen, Klaus Welp, Kirsi Kukkurainen, Kiia Beilinson, Kari Piippo, Jesse Pyysalo, Jenni Kuokka, Ilkka Kärkkäinen, Hilppa Hyrkäs, Esa Ojala, GRMMXI, Aimo Katajamäki, Anssi Arte, Antti Raudaskoski, Simo Räsänen, Tero Saikkonen.

Näitus on valminud Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Soome Instituudi ja Lahti Plakatimuuseumi koostöös. Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital. Näitus jääb kõigile avatuks suve lõpuni.

Kuhu tulla?

Näituse “Tänapäeva Soome plakat” avamine 28. veebruaril kell 17 Redwalli kontoris Aparaaditehase Kastani tn poolses osas II korrusel. Vt sissepääsu Google’i kaardil. Teed juhatab ka ürituse plakat:

Näituse plakat

Üritus Facebookis

Soovid ka Soome Instituudi vahendatud näitusi?

Soome Instituut pakub asutustele laenuks erinevaid näitusi. Vaata lähemalt www.finst.ee/programmid/naitused