Jäta menüü vahele
Anna Hõbemäe kontorinäituse "Maastikud" avamine ja Redwall Live 19. mail

Kontorigalerii

Anna Hõbemäe kontorinäituse “Maastikud” avamine ja Redwall Live 19. mail

19. mail on sünnipäev ohtlikul olendil nimega Grace Jones, kommunistlikul mõrvar-duol Pol Pot & Ho Chi Minh ning legendaarsel punkrokkar Joey Ramone'il. Muidu ühtlaselt soliidset joont hoidev Redwall on otsustanud sel puhul teha vähe äkilisemaid liigutusi. Avame oma kontoris särtsaka kunstinäituse, mille puhul saab toimuma ka esimene muusikaüritus sarjast Redwall Live.

Helari Palmiste

05.05.2016

Redwall on läbi aastate kunstielus kaasa löönud. Toetame Tartu noore kunsti oksjonit ja korraldame oma kontoris näitusi. Seekordne ülespanek nimega “Maastikud” on tervenisti ühe kunstniku poolt.

Anna Hõbemäe on TÜ maaliosakonna lõpetanud magister, kes on pühendunud abstraktsele maalile. Tema värvikirevates maalides nähakse lõuna-eestilikku hoogsust, ekspressionismi väljendusjõudu, toorest huugavat energiat. Samas võib värvimängudes ja kompositsioonis näha ka mõtlust, üldistusvõimet, püüdlust abstraktsete ideaalvormide ja alglätte poole. Ehk ongi see üks ja sama?

Energiate liikumisi saab tunnetada ka õhtu muusikaliste etteastete käigus. Üks hubane Aparaaditehase kontor teiseneb sel õhtul pulbitseva energiaga kontserdikohaks. Esmalt viib Duo Deluxe’i salongijazz tööpäevamõtted, seejärel vabastab Katja ja Sergei siiras folk publiku liigsetest köidikutest ning ansambel Semafor käristab õhtu nädalavahetuse öösse.

Maalides käsitlen peamiselt värviprobleeme ning nende lahendamist maastiku kujutamisel. Kuigi töödes kasutatud meediumid on klassikalised, siis sellegipoolest ei ürita ma töödes edasi anda objektiivset, realistlikku ning detailset kuvandit, vaid klassikalise käsitluse asemel abstraheerin maastiku mõisted nagu taevas, silmapiir, maa ja meri.

Anna Hõbemäe, kunstnik

Esinejad

Duo Deluxe

Duo Deluxe

Duo Deluxe näol on tegemist klassikalise väikese koosseisuga (saksofon ja klaver), mille omanäolisus seisneb ennekõike salongiliku ning luksuliku atmosfääri loomises läbi hoolikalt valitud jazzi ning ladina pehmemaid rütme esindavate palade.

Katja ja Sergei

Katja ja Sergei

Katja ja Sergei esitavad lihtsat ja südamlikku muusikat. Selle hulka kuulub nii kuulsate vene bardide laule kui ka folki. Lüürikas kõlavad klassikaliste vene luuletajate nimed.

Semafor

Semafor

Semafor on hulk ähmaseid, aastate jooksul tekkinud ideid, mis realiseerusid bändina 2014. aasta lõpp. Muusikaliselt ei pretendeeri Semafor mingile kindlale muusikastiilile. Meeleolult seguneb helgem ja romantilisem südamlikkus, raskemeelse ja staatilise industriaaliga.