Jäta menüü vahele
Norden.ee

Projekt

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis on Redwalli üks kõige pikemaajalisemaid kliente.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu seisab kogu maailmas põhjamaiste väärtuste levitamise eest. Seda tehakse läbi erinevate programmide, toetuste, koolituste jms.

Rohkem kui 10 aasta jooksul oleme vastutanud PMNi Eesti esinduse kodulehe ja muude disaini- ja arendusprojektide eest. Allpool väike ajalooline ekskursioon, et tähistada meie head koostööd. Ühtlasi saame jälgida disainitrendide muutumist ajas.

Startisime 2009. aastal

Koostöö hakkas meil 2009. aastal. Internetiarhiivi Wayback Machine abil minevikku rännates leiame eest üsna antiikse välimusega kodulehe. Iseloomulikud on vasakjoondus (arvutiekraanid olid enamvähem sama suured ja sisu oli tegelikult servast servani), bännerid lihtsalt kohatäiteks, Photoshopi-efektid jms. Layout on paika aetud nestitud tabelitega nagu tollal kombeks oli. Kena annus nostalgiat!

Norden.ee veeb 2009 - avaleht

Koduleht 2012. aastal

Järgmine internetiarhiivi ekraanipilt on aastast 2012 ja see veeb näeb juba üsna tänapäevane välja. Nii esteetiliselt kui tehnoloogiliselt on tehtud suur samm, ütleks lausa, et üks etapp jäi lausa vahele. Siiski on jälgi ka Web 2.0 stiilist – leidub varje ja sotsiaalmeedia ikoonid on klaasjalt läikivad. Lehe struktuur on üsna tänapäevane ja tegelikult ongi see endiselt kasutuses. Visuaal on olulisem, avalehel on suur slider – tollal popp element. Näha on, et mobiiliajastu pole veel päriselt alanud, telefoniga see leht ei kohandu.

Norden.ee veeb 2012 - avaleht

Identiteediuuendus 2015

2014. aasta lõpus asusime veebi kaasajastama ja selle käigus oli vaja teha ka identiteediuuendus. Senise ametliku ilme asemele sooviti elurõõmu ja energiat. Olemasoleva logo ja tüpograafia juurde lõime põhjamaade lipuvärvidest lähtudes värvilise taustamustri, mida saab paindlikult kasutada.

Kodulehe värskenduse käigus sai see värvitud uude teemasse ja leht sai ka mobiilisõbralikuks. Lisaks kohendasime kasutusmugavust ja seotust sotsiaalmeediaga.

Stiiliuuendus jõudis ka trükisesse, sotsiaalmeediasse ja muudesse materjalidesse.

Nagu allpool näha, on pooltoonid, tekstuurid, varjud jms kadunud. Windows 8 viis oma uue välimusega lakoonilise flat-stiili massidesse ja selle mõjusid on ka siin näha. Lisaks on olemas tollal popi polügonide teema mõju, kuigi pigem kaudselt.

Norden.ee veeb 2015 - avaleht
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse Eestis identiteet 2015 - roll-up
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse Eestis identiteet 2015 - esindustrükis 2

Identiteediuuendus 2018

2018. aastal tegi Põhjamaade Ministrite Nõukogu identiteet läbi mastaapse uuenduse, mis võeti ühtsena kasutusele kogu organisatsioonis. Meie tööks sai disaini poole pealt uue identiteedi rakendamine kõikvõimalikes materjalides. Uue kuue sai jällegi ka koduleht.

Oleme tagasi asjaliku ja rahuliku stiili juures. Põhirõhk on piltidel, muu on rahulikult taustal. Tekstid on selged ja suured. Logo on läbi teinud totaalse muutuse ja on nüüd trendikalt geomeetrilise fondiga.

Norden.ee veeb 2018 - avaleht
Buklett

Stipendiumite taotlussüsteem Grants

Kindlasti väärib äramärkimist ka meie loodud stipendiumite taotlussüsteemi Grants. Grants on veebikeskkond, kus stipendiumitaotlejad saavad esitada avaldusi stipendiumi taotlemiseks ja kus organisatsioon saab avaldusi hallata ja menetleda. See on töövahend, mis lihtsustab paljude inimeste tegevust. Meie jaoks on see olnud eelkõige tarkvara arenduse projekt, kus tuleb tagada hea kasutajakogemus ja süsteemi sujuv töö.

Muud projektid

Et PMN on aktiivne ja korraldab ka erinevaid konverentse, koolitusi jms, siis oleme loonud ka ürituste identiteete ja materjale.

Migratsioonikonverentsi logo
Migratsioonikonverentsi logo
CEA logo
CEA logo