Jäta menüü vahele
Barrus

Blogi

Veebitrendid – 2014. aasta teine pool

Aasta on alanud kiirelt ning märkamatult on hiilinud Eestimaale suvi. Alljärgnevalt vaatame kiirelt üle disainitrendid ja suunad veebiarenduse maailmas.

Karen K. Burns

19.05.2014

Väikesed ekraanid.

Nende võidukäik jätkub, seda ka Eestis, kus tableti ja nutiseadmete kasutajaskond üha kasvab. Et ajaga kaasas käia peavad veebilehed mahtuma erineva suurusega ekraanidele ning olema lihtsalt loetavad ja navigeeritavad.

Minimalistlik navigatsioon.

See trend on kasvavas suunas liikunud mõnda aega ning osaliselt põhjustatud just vajadusest luua lehti, mis mahuksid ka mobiiliekraanidele – see aga sunnib kasutama ikoone, erinevat visuaali ning minimaalset navigatsiooni/ menüüjaotusi.

Ühe-lehe-veebid.

Järjest rohkem ettevõtteid on hakanud otsustama sellise veebi kasuks, mis paikneb tervenisti ühel lehel – ikka selleks, et vähendada klikkide arvu, mida külastaja tegema peab selleks, et soovitud sisuni jõuda. Kasutatakse lightboxe, erinevaid kihte ja ümberpaigutuvaid sisukastikesi. Miks mitte proovida seda mõne turunduskampaania käigus? Redwall tegi sarnase veebilehe ettevõttele Barrus – kasutasime originaalillustratsioone ning eelneva raskesti navigeeritava lehe asemel on nüüd lihtne ja minimalistlik joon.

Esileht

Fikseeritud sisunavigatsioon.

Üha enam moodsaid veebilehti kasutab fikseeritud sisunavigatsiooni: sageli jääb lehte kerides menüü lehe serva paigale või siis muutub kitsaks ribaks, aga jääb alles – enam ei pea teie külastaja lehe algusesse kerima, et näha menüüsid ja sisunavigatsiooni osakesi.

Monokroom

Miks mitte valida üks värv (näiteks teie brändivärv?) ning disainida kogu oma veeb just selle värvi erinevates toonides?

Lennufirma Qatar monokroomne kujundus

Suured ja kvaliteetsed pildid.

Tohutusuured tervet ekraani täitvad pildid, mis töötavad eriti hästi uutel retina display’ga arvutiekraanidel vanamoodsate mustriliste pindade asemel.

Vähem teksti!

Üldine trend veebidisainis on näidata rohkem visuaali, infograafikat ja videosid teksti asemel. See haarab ja hoiab külastaja tähelepanu – üha vähem viitsib tänapäevane kasutaja kontsentreeruda tekstitihedale sisule ning atraktiivsed pildid ja kujundlikult esitatud infomaterjal on üha enam populaarsed.

Presentatsioonide ning keeruliste ja igavate tabelite asemel võiks ka hoopis nii:

Erinevad tekstid kujundatud infograafikuna

Fontide miksimine.

Miks mitte kasutada ühel lehel erinevaid fonte? Maitsekalt kujundatud veebilehel mõjub see värskendavalt ja vabalt.

Erinevad fondid

Performance is design.

On väga tore, kui teie veebileht on ilus, suure pildiga ning arendaja poolt igasugu kellasid ja vilesid täis kujundatud. Aga mitte ükski külastaja ei viitsi oodata, kuni esileht laeb ja ta saab sisu kallale asuda. Veebi kiirus ja töökindlus on sama kindlad disaini osad nagu lehe üldine kujundus või värvivalik.

Rohkem trendide kohta käivat infot ja inspiratsiooni siit ja siit.

Kui eelmainitud visuaalid tunduvad huvitavad ja soovid anda oma veebilehele uue välimuse, võta meiega ühendust telefonil 776 9222 või e-posti teel info@redwall.ee.