Zone eesotsas tegusa Peeter „Tehnokratt“ Marvetiga võttis koos partneritega teha keskkonna, kus Eesti parimad praktikud jagavad videoloengutes head nõu ja praktilisi näpunäiteid. Loengud on neile, kes soovivad oma äri veebis nähtavaks ja toimivaks muuta. Teemad hõlmavad kõike, mis puudutab äri kaasaegses digimaailmas – nii disaini, veebinduse tehnilist poolt (sh SEO, turvalisus jms) kui müüki-turundust-strateegiat.

Meil on Zone'iga olnud hea koostöö näiteks Kaitseväe veebiprojektis. Tundub, et nö teenisime pagunid auga välja, sest nüüd kutsuti meid akadeemia veebi kujundama ja arendama. Humoorikad päisepildid tulid Meelis Mikkerilt ja liides lähtus Zone'i stiilist, nii et meie töö oli teha infoarhitektuur, UX ja arendus. Et asi oleks mugav ja hea kasutada.

Disainis oli teemaks, kuidas kasutaja just teda huvitava sisu leiaks. Sest loenguid on paljudelt autoritelt ja erinevatel teemadel. Lahenduseks on loengute juures filter, see aitab leida, mida vaja. Loengu detailvaatest saab ka seotud loengute, autori teiste loengute ja samas teemas olevate loengute juurde. Kui loengutest jääb väheks, siis on Akadeemiat tutvustaval lehel ka autoritel oma lõik. Seal saab autori ja tema teenustega tutvuda ja ühendust võtta.

Tehnilise poole pealt tuli läbi mõelda, kuidas videote infot automaatselt kuvataks, ilma et käsitsi kõike sisestama peaks. Videod on Vimeo keskonnas ja selle API abil tulevad akadeemia veebi thumbnail, video kestus jms. Hoolitsesime, et videote laadimine toimuks kasutajale võimalikult märkamatult. Loodud sai ka nutikas autentimislahendus Zone klientidele, aga seoses pandeemiaga jäeti väravad valla, nii et kasutage võimalust – kogu Zone Veebiakadeemia väärtuslik varasalv on tasuta kõigile avatud. Soovitame!

zone.ee/akadeemia

Zone Veebiakadeemia avavaade

Zone Veebiakadeemia loengute vaade

Zone Veebiakadeemia loengu vaade

Zone Veebiakadeemia akadeemiast vaade