Lihtsam ja selgem uus koduleht

Kaitsevägi vajas oma kodulehele uuendust, mis muudaks veebi lihtsamini tarbitavamaks, näeks kaasaegsem välja ja oleks ka lihtsamini hallatav.

Leidsime, et rohkem oleks vaja veebi tuua pilte, videosid, lisada seotud sisu ja vähendada pikkade sisutekstide osakaalu. Tegime sisuanalüüsi, misjärel ajakohastasime sisustruktuuri ja infoarhitektuuri.

Disainisüsteem ja WordPressi arendus

Parasjagu valmis Velveti disainistuudios valitsusasutuste disainisüsteemi uuendus, nii et saime seda esimesena rakendama hakata. Lähtudes eelnenud tööst sisuga ja uuest disainisüsteemist kavandasime kodulehe olulisemad vaated.

Uueks sisuhalduseks sai senise aegunud ForteCMS-i asemel lihtsam ja haldajatele hoomatavam WordPress. Lõime andmebaasi selliselt, et seotud kontakte, uudiseid jm sisuosi saab dünaamiliselt kombineerida just seal, kus vaja. Lisaks back-end'i loomisele tuli siin-seal kohendada ka Velveti loodud esialgset front-end koodi. Oluline oli ka ligipääsetavuse tagamine ja koodi sujuvaks optimeerimine.

Lõpuks importisime sisu. Toimetasime tekstid ja lisasime pildimaterjali, mis pärineb Kaitseväe põhjatust fotogaleriist.

Hea kogemus suure projektiga

Tegemist oli suure ja keerulise projektiga, mille käigus tegime head koostööd mitme osapoolega: lisaks tellijale osalesid aktiivselt ka disainisüsteemi loonud Velvet ja veebimajutuse pakkuja Zone.

Loe lähemalt projekti käigus tehtud töödest meie blogiartiklis Case study: Kaitseväe veebiuuendus

 

mil.ee

 

Avavaade

Üksuse avavaade

Üksuse avavaade

Seotud info

Kontaktid