Jäta menüü vahele
Tartu noore kunsti oksjon

Projekt

Tartu noore kunsti oksjon

Oksjonipubliku, osalevate kunstnike ja organiseerijate jaoks loodud kaasaegne mugav veebilahendus ja trükised.

Kaks korda aastas toimuv Tartu noore kunsti oksjon on Tartu kunstielu üks oodatumaid sündmusi. Koos oksjoni korraldamises osaleva Tartu Loomemajanduskeskusega, kes on meie pikaaegne koostööpartner, jõudsime kokkuleppele luua pro bono põhimõttel oksjonile lihtne, kuid funktsionaalne koduleht.

Seni olid oksjoniga seotud tegevused väga hajutatud. Oksjonil oli oma nurgake LMK veebis, registreerumine toimus meilitsi, kataloog läks kohmaka PDFina üles Issuusse, möödunud oksjonite arhiiv oli laiali erinevates kohtades. Ilmselgelt oli selle kõige jaoks juba ammu vaja luua mingi hoomatavam ja esinduslikum veebikeskkond.

Oksjoni identiteet koos igakordse uue värvipaletiga on teemakohaselt mänguline ja nooruslik ning selle põhjal lõime ka hoogsa ilmega veebilehe. Võib öelda, et sai pisut hullatud – vahelduseks Redwalli portfoolios domineerivatele korporatiivselt rangetele veebidele. Nooruslikust ja uljast välimusest hoolimata põhineb sellegi veebi layout siiski kindlal gridil. Kõik on selgelt paigas ja eesmärgipärane. Leiame, et iga kujundus, peab ikkagi olema tehtud konkreetse eesmärgiga ja olema kasutatav.

TNKO esileht

Oksjonile loodud veeb on vägagi funktsionaalne. Põhiosa kodulehest moodustab oksjonile registreerimise süsteem ja tööde kataloog. Oksjonil osalemiseks saavad kunstnikud oma tööde fotod ja muu osalemiseks vajaliku veebilehel ühekorraga üles laadida. Komisjon valib oksjonile pääsenud tööd välja ja need pannakse kõigile tutvumiseks veebikataloogi üles. Töö vaates on olemas detailne info, kunstiteadlaste kommentaarid videotena ja kunstniku enda kommentaar tööle. Kui töö meeldib, saab seda sotsiaalmeedias sõpradelegi ühe nupuvajutusega tutvustada. Kui oksjon on läbi, arhiveeritakse oksjoni kataloog. Loomulikult on veebilehel olemas ka kogu muu info ja uudised, mis puudutab oksjonit, korraldajaid, tingimusi jms.

TNKO responsive-vaade

Lisatöödena valmisid ka materjalid sotsiaalmeediasse ning trükised: plakatid ja põhjalik trükikataloog. Kokkuvõttes lõime koostöös oksjoniga terviklikud, esinduslikud, funktsionaalsed ja jätkusuutlikud materjalid.

TNKO poster
Poster
TNKO kataloog
Kataloog