Jäta menüü vahele
NATO Cyber Range

Projekt

NATO Cyber Range

Küberturvalisusega tegeleva militaarasutuse visuaalne identiteet seob mõlemad teemad ühtsesse visuaalsesse süsteemi.

NATO Cyber Range (eesti k Küberharjutusväli) on Kaitseministeeriumi valitsemisala ja tema NATO partnerite küberjulgeoleku väljaõppekeskus. Küberharjutusväli on süsteem, mis imiteerib keeruka arvutivõrgu toimimist ja annab võimaluse harjutada erinevaid küberoperatsioone ilma tavalisi arvutivõrke ohustamata.

Keskus asub Tallinnas Rävala 14 asuvas endise IT Kolledži hoones – aadressist tulenebki militaarvaldkonnale nii omane pisut krüptiline asutuse nimelühend CR14.

Identiteedi loomine

Redwalli ülesanne oli keeruka nimega salapärasele asutusele luua selge visuaalne identiteet.

Esmalt tegime uurimustööd valdkonna ja sarnaste asutuste kohta. Kokku tuli siduda IT- ja militaarvaldkonnad. Nii on logos IT-st tuttavad monospace-font ja võrgustikumotiiv, sõjandusest aga stencil-font.

Logo
Bürootarbed

Asutuses on palju rahvusvahelist koostööd. Seepärast on logo piisavalt paindlik, et seda saaks kasutada põhivariandina ingliskeelselt, aga lisaks ikkagi ka eestikeelselt. Samuti on logo võimalik kohandada erinevate programmide ja koolituste logode jaoks.

Voldik
Silt

Et tegemist on NATO koostööd toetava asutusega, lähtub värvipalett NATO hele- ja tumesinisest. Ka IT-vallas on sinine väga levinud. Militaarvaldkonna laigulises maailmas mõjub sinine värskendavalt, nii et põhivärviks sobib sinine hästi. Üldises stiilis vältisime arvutimängulikke liialdusi ja stiil on riigiasutusele omaselt soliidne ja asjalik.

Veeb

Vormistus

Vormistatud identiteedina andsime kliendile üle:

  • eri failitüüpides logo erinevad keele- ja värvivariandid, samuti Kaitseministeerimi logoga liitlogod ja ürituste logod
  • visiitkaardi, voldiku, seinasildi ja roll-up’i mallid
  • MS Office’i kirja- ja esitlusemallid
  • meenemündi kavandid
  • veebilehe ideekavand
  • identiteedi kasutusjuhend kujundusmaterjalide kasutajale, kus on määratud logo kasutus, fondid, värvipalett, layoudi põhimõtted, pildikasutus jms.

Keskusest lähemalt