Jäta menüü vahele
Eesti Pärimusmuusika Keskus

Projekt

Eesti Pärimusmuusika Keskus

Uus kaasaegne koduleht on mugav värav folgimaailma.

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab legendaarset Viljandi folgifestivali, aga see on tegelikult vaid üks tahk nende tegemistest. Keskus on üldisemalt pärimusmuusika elava esituse populariseerija ja pärimusmuusikaalase huvihariduse korraldaja, oma valdkonna keskus ja eestvedaja.

Redwall on keskuse pikaajaline veebiarenduse partner. Oleme tehniliselt teostanud keskuse erinevaid veebiprojekte ja disainisime muuseas ka uue festivaliveebi malli, mida saab igal festivaliaastal väikeste muudatustega taaskasutada.

Kodulehe uuendus algab analüüsist

2018. aasta lõpus hakati kavandama keskuse kodulehe uuendust. Klient suhtus uuendusse tõsiselt ja soovis enamat, kui vaid vanale veebile uue välimuse pealetõmbamist.

Uuendus lähtus kasutajatest ja sellest, mida neile vaja. Lisaks oli vaja välja tuua keskuse erinevaid teenuseid ja võimalusi, mis seni olid peitunud menüükihtide sügavustesse. Etapi eesmärk oli kaardistada olukord ja luua lähteülesanne uue kodulehe tegemiseks.

Keskusel oli üsna selge arusaam, kes on keskuse kliendid ja mida nad vajavad. Seepärast alustasime olemasoleva veebi analüütikast. Ilmselgete populaarsete lehtede asemel tuleb pigem süveneda varjatumatele kohtadele, näiteks: mida tõenäoliselt vajatakse, aga mida ei leita üles jms.

Paralleelselt tegime kiire sisuauditi, et saada aimu, mis sisu kodulehel on ja kas see vastab üldjoontes kasutajate ja tellija vajadustele.

Analüüs annab lähteülesandesse põhjendatud aluse

Analüüsietapi tulemuseks kavandasime kõige eelneva põhjal uue sisustruktuuri. Selle tulemusel on kasutajate vajadused ning veebi struktuur ja sisu paremini kooskõlla kavandatud.

Oluline on märkida, et selline analüüsietapi dokument pole mingi kivisse raiutud eeskiri. Palju oleneb ka reaalsest disainist ja muutuvast kontekstist. Esmane analüüs on vaid lähtepunkt tööle. Ideaalis peaks oma veebi analüüsima perioodiliselt ja vajadusel muudatusi tegema.

Analüüsietapi jätkuna võeti reaalne uuendus ette alles kuid hiljem ja uues veebis – tehtud Nope loovstuudio poolt – ongi siin-seal näha erinevusi võrreldes algse kavandatud struktuuriga.

Keskuse veebi avavaade
Sündmus
Sisuleht
Noodikogu

Noodikogu arendus

Keskuse kodulehel on ka Pärimusmuusika noodikogu osa, mille arendasime juba mõned aastad tagasi. Tehniliselt oli see üsna põnev arendus. Noodikogu on mahukas andmebaas, kus saab vabalt kuulata kuni umbes sajandivanuseid helisalvestisi. Lisaks vanade meistrite kuulamisele saab noote pdf-failina alla laadida ja vaadata videosid uuema aja esitustest. Missioonitundega loodud keskkond, mis viitab kaugele minevikku ja juhatab tulevikku. Nagu kogu keskuse tegevus.

Loo detailvaade noodikogus