Jäta menüü vahele
Mobiilisõbralik vs mittesõbralik

Blogi

Google otsingualgoritmi muudatus annab eelise mobiilisõbralikele veebilehtedele

Google on teatanud, et alates 21. aprillist 2015 viiakse nende otsingualgoritmis sisse muudatus, mille tulemusena laiendatakse veebilehe mobiilisõbralikkuse, kui otsitulemuste järjestuse parameetri kasutust.

Helari Palmiste

23.03.2015

Nimetatud muudatus rakendatakse mobiilse seadmega tehtud otsingutele üle maailma ja kõigis keeltes. Lihtsustatult tähendab see, et veebilehed, mis on Google hinnangul mobiilisõbralikud ehk mobiilsetes seadmetes hästi kasutatavad ja loetavad, kuvatakse vastavates otsitulemustes eespool võrreldes veebilehtedega, mis mobiilses seadmes kasutamiseks optimeeritud ei ole ning viimaste positsioon võrreldes senisega võib tugevalt langeda. Muudatuse eesmärk on pakkuda kasutajatele võimalust saada lihtsalt kõrge kvaliteediga otsitulemusi, mis on nende kasutatava seadme jaoks optimeeritud ning selle mõju mobiilsetele otsitulemustele saab Google teatel olema “märkimisväärne”.

Redwalli veebilehed on Google otsingus märgitud kui mobiilisõbralikud

Mobiiliveeb ja responsive ehk vastavalt ekraani laiusele kohanduv veebidisain on juba aastaid olnud veebiarenduses tavapärased märksõnad ning valdav enamus uusi või uuendatud veebilehti on ühel või teisel viisil mobiilsete seadmete jaoks optimeeritud. Sellest hoolimata on nende veebilehetede hulk, mille kasutamine mobiilse seadmega on keeruline või praktiliselt võimatu, jätkuvalt vaga suur. Kui varasemalt oli oma veebilehe mobiilisõbralikuks optimeerimise peamiseks argumendiks kasutatavus ja kasutusmugavus, siis nüüd lisandub olulise tegurina turunduslik pool. Arvestades, et üle 50% Eesti inimestest kasutab ühel või teisel hetkel veebis liiklemiseks nutiseadet ning üle 30% neist teeb iganädalaselt otsinguid otsimootori abil, võib eeldada, et alates 21. aprillist jõuab kaasaegsetele standarditele mittevastavatele veebilehtedele reaalselt vähem potentsiaalseid kliente ning selle läbi väheneb mõistagi nende veebilehtede omanike tulu.

Oma veebilehe vastavust Google seatud mobiilisõbralikkuse parameetritele saab kontrollida lihtsa rakenduse abil. Kui Sinu veebileht läbib testi edukalt, pole muretsemiseks põhjust. Vastasel korral aga annab test ka asjakohaseid nõuandeid mida ja kuidas teha, et oma veebilehte nutisedmetele optimeerida. Tasub tähele panna, et testi läbimiseks ei pruugi piisata sellest, et veebileht kasutab juba responsive veebidisaini põhimõtteid. Takistuseks võib siin saada näiteks ka uuendamata sisuhaldusmootori versioon või see, et ligipääs olulistele kujundusfailidele on Googlebot-i jaoks blokeeritud.

Redwalli veebileht läbis Google mobiilisõbralikkuse testi

Kui leiad, et Sinu veebileht ei läbi Google mobiilisõbralikkuse testi, pöördu kindlasti oma veebilehe arendaja poole. Samuti oled oodatud konsulteerima teemal meiega. Kirjuta julgesti info@redwall.ee ning arutame läbi, mida ja kuidas ette võtta.