Jäta menüü vahele

Kontorigalerii

Kadi Mõttuse näitus Redwallis

Meie vahva kolleeg Kadi, kes tegeleb ka kunsti ja illustratsiooniga, avab Aparaaditehase Galeriide öö ajal oma isiknäituse.

23.02.2023

Kadi Mõttus (sünd. 1991) on Võrumaa juurtega vabakutseline kunstnik, kes hetkel elab väikeses puust linnas Tartus. Kadile on joonistamine alati väga südamelähedane olnud – väidetavalt õppis Kadi enne pliiatsit käes hoidma ja joonistama, kui rääkima.

Oma stiil kujunes välja 2006. aastal, kuid tõsisemalt hakkas Kadi tegelema loominguga 2011. aastal, mil leidis aset esimene isiknäitus Tallinnas Cafe Petersonis. Sellest ajast saadik on Kadi aktiivselt osa võtnud erinevatest koostööprojektidest, korraldanud mitu isiknäitust Eestimaa erinevates paikades, osalenud 2016. aastal Vana-Võromaa kunstnike ühisnäitusel, 2020. aastal Tartu noore kunsti oksjonil kahe teosega ning illustreerinud raamatuid ja ajakirjasid. Kuna Kadit seostatakse kunstialaselt ennekõike Kagu-Eestiga ning ilmselt on suur roll ka sellel, et Kadi mõistab võru murret ehk võru keelt, siis on suurem osa projektidest seotud sünnikoduga – parimateks näideteks võrukeelse Tähekese erinumbri illustratsioonid (2015, 2020, 2021, 2022) ning teised erinevad trükised nagu näiteks “Võro-Seto tähtraamat 2020”, Juhani Püttseppa lasteraamat “Tsillokõsõ soe jutu” ja Mino Võromaa 28. kogumik “Kõgõ ilma mõts”.

Kadi loomingule on iseloomulik absurdsus, unenäolisus, tugev kontuur ja julge värvidekasutus. Segatehnikas joonistuste lemmikteemadeks oli, on ja tõenäoliselt jääb kõik elus olev meie ümber. Naivistlike, pisut vimkaga piltide eesmärgiks on inimesi eeskätt rõõmustada – tööde autorile on parim tagaside naeratus. Tööd on loodud paberile segatehnikas, kasutades rohkelt akvarelli, värvipliiatseid ning tindipliiatseid – reegleid looming ei tunne, ning pigem luuakse kunsti sellega, mis kätte satub.

Redwalli kontorigaleriisse on toodud valik Kadi originaalloomingu repoduktsioonidest, mis annab põgusa ülevaate aastate jooksul tehtud erinevatest töödest. Kõiki raamitud ja signeeritud reproduktsioone on võimalik soetada ka koju püsivalt rõõmu tooma.

Näituse avame 3. märtsil 2023 kl 18 Aparaaditehase Galeriide öö raames. Näitus on kõigile avatud kogu kevad-suvise hooaja.

Pilte näitusest ja avamisest

Tutvu Kadi loominguga: