Väikesed ekraanid.

Nende võidukäik jätkub, seda ka Eestis, kus tableti ja nutiseadmete kasutajaskond üha kasvab. Et ajaga kaasas käia peavad veebilehed mahtuma erineva suurusega ekraanidele ning olema lihtsalt loetavad ja navigeeritavad.

Minimalistlik navigatsioon.

See trend on kasvavas suunas liikunud mõnda aega ning osaliselt põhjustatud just vajadusest luua lehti, mis mahuksid ka mobiiliekraanidele - see aga sunnib kasutama ikoone, erinevat visuaali ning minimaalset navigatsiooni/ menüüjaotusi.

Ühe-lehe-veebid.

Järjest rohkem ettevõtteid on hakanud otsustama sellise veebi kasuks, mis paikneb tervenisti ühel lehel – ikka selleks, et vähendada klikkide arvu, mida külastaja tegema peab selleks, et soovitud sisuni jõuda. Kasutatakse lightboxe, erinevaid kihte ja ümberpaigutuvaid sisukastikesi. Miks mitte proovida seda mõne turunduskampaania käigus? Redwall tegi sarnase veebilehe ettevõttele Barrus – kasutasime originaalillustratsioone ning eelneva raskesti navigeeritava lehe asemel on nüüd lihtne ja minimalistlik joon: http://www.barrus.ee/.

Screen Shot 2014-05-19 at 11.43.23 

Fikseeritud sisunavigatsioon.

Üha enam moodsaid veebilehti kasutab fikseeritud sisunavigatsiooni: sageli jääb lehte kerides menüü lehe serva paigale või siis muutub kitsaks ribaks, aga jääb alles – enam ei pea teie külastaja lehe algusesse kerima, et näha menüüsid ja sisunavigatsiooni osakesi.

Monokroom

Miks mitte valida üks värv (näiteks teie brändivärv?) ning disainida kogu oma veeb just selle värvi erinevates toonides?

Screen Shot 2014-05-19 at 11.57.43

Suured ja kvaliteetsed pildid.

Tohutusuured tervet ekraani täitvad pildid, mis töötavad eriti hästi uutel retina display’ga arvutiekraanidel vanamoodsate mustriliste pindade asemel.

Vähem teksti!

Üldine trend veebidisainis on näidata rohkem visuaali, infograafikat ja videosid teksti asemel. See haarab ja hoiab külastaja tähelepanu - üha vähem viitsib tänapäevane kasutaja kontsentreeruda tekstitihedale sisule ning atraktiivsed pildid ja kujundlikult esitatud infomaterjal on üha enam populaarsed.

Presentatsioonide ning keeruliste ja igavate tabelite asemel võiks ka hoopis nii:

Screen Shot 2014-05-19 at 12.11.01

Pilt siit.

Fontide miksimine.

Miks mitte kasutada ühel lehel erinevaid fonte? Maitsekalt kujundatud veebilehel mõjub see värskendavalt ja vabalt.

Screen Shot 2014-05-19 at 12.02.08

Performance is design.

On väga tore, kui teie veebileht on ilus, suure pildiga ning arendaja poolt igasugu kellasid ja vilesid täis kujundatud. Aga mitte ükski külastaja ei viitsi oodata, kuni esileht laeb ja ta saab sisu kallale asuda. Veebi kiirus ja töökindlus on sama kindlad disaini osad nagu lehe üldine kujundus või värvivalik.

Rohkem trendide kohta käivat infot ja inspiratsiooni siit ja siit.

Kui eelmainitud visuaalid tunduvad huvitavad ja soovite anda oma veebilehele uue välimuse siis võtke julgelt ühendust :)